město Horní Bříza
Horní Bříza

Tenisový turnaj 16.červen

Lukáš Růžek obhájil titul

V sobotu 16. června 2012 se uskutečnil 2. ročník tenisového turnaje o putovní pohár města Horní Bříza. Za velmi parného a slunečného počasí se všech 12 účastníků pustilo do vzájemných duelů s velkým nadšením a zahráli si společně ve 2 skupinách každý s každým.
Ze základní skupiny do osmifinále nepostoupili Jan Růžička, Radek Bartoš, Luboš Pochobradský st. a Vlasta Kožíšek, ale i oni se moc snažili, ale soupeři byli lepší nebo měli více štěstí. V osmifinále už šlo o hodně, každým vyhraným zápasem se přibližoval zisk nádherného poháru, který z minulého roku obhajoval Lukáš Růžek. Zisk měl nadosah a do osmifinále vstupoval bez ztráty jediného bodu.
Do čtvrtfinále nakonec nepostoupili Radek Končal, Luboš Pochobradský ml., Václav Růžek, ani Jiří Kepka. A začal boj úplně o všechno. První kurt obsadila dvojice, ve které jsou oba hráči nováčky hornobřízského turnaje – místní zkušený hráč Honza Martínek a klučina se slovenským občanstvím Zdenko Katrušin. Jejich boj byl velmi vyčerpávající a oba chtěli zvítězit.  To ale může jen jeden a do finále se nakonec probojoval za podpory své přítelkyně Honza Martínek, o 3. místo si zahraje Zdenko. Na druhém kurtu probíhal zápas o poznání klidnější a méně vyčerpávající. Mezi sebou se utkali, již známé tváře z předchozího ročníku, Lukáš Pašek s obhájcem titulu Lukášem Růžkem. Zápas probíhal až moc přátelsky a nakonec skončil pro Lukáše Růžka tak, že se pokusí titul obhájit a proti němu se postaví Honza Martínek. Lukáš Pašek se nenechal rozhodit a postoupil s klidem do hry o 3. místo, na něho se již těšil Zdenko.
3. místo si doslova vybojoval Zdenko Katrušin a Lukáš Pašek spokojeně odcházel s pomyslnou bramborovou medailí, společně si vyměnili telefonní čísla a příští rok se budeme určitě opět těšit na ukázkový boj mezi těmito borci, kteří si spolu v průběhu roku rááádi zatrénují.
Všichni s nadšením sledovali zápas o 1. a 2. místo, oba finalisté věděli, že získat putovní pohár bude velmi těžké. Lukáš Růžek mnohdy zaváhal, pak to Janu Martínkovi vrátil a nikdo do poslední chvíle nevěděl, jak vše dopadne. Pro Lukáše byl Honza velmi silným soupeřem, ale ne natolik, aby ho připravil o pohár. Jak už jsem naznačil, za nevídaného boje si Jan Martínek odnáší bronzovou příčku v turnaji a nejlepším se již podruhé stává Lukáš Růžek. Gratulujeme!
Všechny 3 místa získaly ceny v podobě poukázek na bowling do Třemošné, do sportovního centra a diplom. Dále byl připraven pro 3. místo karton piva, pro 2. místo 5 ti litrový sud 10° piva Gambrinus a pro 1. místo 5 ti litrový soudek 12° Prazdroje. Ceny do turnaje věnovali Roman Majer – bowling Třemošná, Radek Bartoš – sportovní centrum a město Horní Bříza.
Děkuji všem zúčastněným za velmi příjemnou a přátelskou atmosféru a dovolte mi vás pozvat na 3. ročník Tenisového turnaje o putovní pohár města Horní Bříza, který se uskuteční v červnu 2013, pravděpodobně devětadvacátého. Zváni jsou všichni příznivci tenisu.